TRX KX3

TRX KX3

kx3 1

Takie małe a ma tyle możliwości że ho ho ....

 

Wszelkie informacje na stronie producenta http://www.elecraft.com/KX3/kx3.htm

Radio zmontowałem i użytkuje od 2013r i musze powiedzieć że działa wyśmienicie. Małe i lekkie tak że łatwo można je zabrać na dowolną wyprawę. Wadą jest słabo działający głośnik i słaba odporność na sąsiada nadającego obok z bloku.

TRX K3

TRX K3

k3 1

 

Transceiver Elecraft K3 jest następcą sławnego K2. Jest większy i bardziej zaawansowany technicznie od poprzednika. Wbudowane ma szereg funkcji usprawniających pracę na paśmie (dekodowanie CW,RTTY,PSK) ,oraz bardzo mocno rozbudowane DSP poprawiające czytelność sygnałów z pasma.

Read more: TRX K3

TRX Pilgrim

TRX Pilgrim

pilgrim 2

TRX Pilgrim smd w/g SP5JPB z syntezą własnej produkcji

Będąc w 2011r w burzeninie na zjeździe SP QRP nabyłem płytki drukowane do budowy TRX Pilgrim. Zdobycie części do tego trx-a nie jest łatwe i tanie, budowa więc zajęła mi sporo czasu. Urządzenie wykonane jest według dokumentacji dostępnej na forum SP-HM

 

Read more: TRX Pilgrim

TRX K2

Transceiver K2 firmy Elecraft jest opisywany jako jeden z lepszych TRX. We wszelkich tabelach porównawczych jest zawsze na bardzo wysokim miejscu. Patrząc na schemat urzadzenia jego prostą konstrukcję i fakt że jest oferowany tylko jako kit do samodzielnego montażu wydaje się to być troszkę dziwne. Gdy dostałem ten zestaw przekonałem się, że nie jest to kit w stylu Antek tylko naprawdę profesjonalne urządzenie.

Read more: TRX K2