Syntezer DDS V2

Synteza do Prostych TRX-ów

Wielu kolegów składa samodzielnie TRX-y. Przy prostych konstrukcjach takich jak Antek,Taurus,Kajman,Bartek,itp czesto dokładamy wyświetlacz częstotliwości, pozostawiajac VFO które niestety potrafi mocno pływac i denerwować . Wyjściem z tej sytuacji jest syntezer częstotliwości DDS. Konstrukcja dość prosta i tania bazuje na gotowym module DDS AD9850 za 30zł i procesorze AT89C2051 za 3,50zł. Częstotliwośc zmieniamy za pomoca typowego enkodera obrotowego z krokami od 10Hz,100Hz, 1kHz i 10kHz. Układ wytwarza sygnał o amplitudzie 0.5Vpp i częstotliwości od 0 do 60Mhz.Oczywiście program ogranicza zakres przestrajania do danego pasma. Nie mając w radiu skali częstotliwości można dorobić płytke z wyswietlaczami LED na scalaku MAX7221 lub podłączyć KIT AVT934.

Czytaj więcej: Syntezer DDS V2

Syntezer DDS V3.2

Prosty tani syntezer DDS z wyswietlaczem LCD. Sporo osób pytało o takie rozwiazanie no i w końcu powstał. Płytka syntezera jest wielkości wyświetlacza dzięki czemu można łatwo je razem skręcić i zamontować w dowolnym TRX-sie.

Czytaj więcej: Syntezer DDS V3.2

Generator DDS


Tanie chińskie moduły DDS na scalakach AD9850 dają bardzo duże możliwości budowy tanich syntezerów i generatorów. Wykorzystując taki właśnie moduł plus wyświetlacz AVT-934 zmontowałem generator serwisowy 0-40Mhz.

Czytaj więcej: Generator DDS