Generator Si5351a

Generator na Si5351a

1MHz - 160MHz  GPS

GPS

Generator częstotliwości na ukłacie Si5351a synchronizowany jest sygnałem 1pps z odbiornika GPS.
Przydatne jako wzorzec 10MHz do miernika częstotliwości , analizator widma czy innego sprzętu, albo jako samodzielny generator.
Jest to również precyzyjny zegarek.

Czytaj więcej: Generator Si5351a

Syntezer DDS V3.3

Prosty tani syntezer DDS z wyswietlaczem LCD. Sporo osób pytało o takie rozwiazanie no i w końcu powstał. Płytka syntezera jest wielkości wyświetlacza dzięki czemu można łatwo je razem skręcić i zamontować w dowolnym TRX-sie.

Czytaj więcej: Syntezer DDS V3.3

Generator serwisowy AM

Dostałem zadanie wykonania generatora AM do testowania strojenia itp słuchawek bezprzewodowych pracujących na falach długich. Generator powstał z wykorzystaniem AD9832 , procesora Atmega8 i wyswietlacza kolorowego od noki 3100. Generator wytwarza sygnał w.cz w zakresie 10- 999khz z mogulacją AM tonem 1Khz o regulowanej głebokości do 90%. To są moje pierwsze próby z wyswietlaczami kolorowymi , więc jeszcze nieporadne ale zaczyna sie ciekawie.

Syntezer DDS V3.1

Składając syntezer dla paru osób oraz dla siebie do taurusa stwierdziłem, że przydało by się parę funkcji dodatkowych i parę usprawnień. Powstała więc kolejna wersja na procesorze Atmega8. Układ jest uniwersalny bo można wybrac sobie pasmo na jakie mamy radio, można wpisac pośrednią, oraz znak czy ma byc dodawana czy odejmowana. Dzięki temu nie trzeba tworzyć wielu wersji programu, bo ten jeden pasuje pod wszystkie możliwe kombinacje pasma i pośredniej. Syntezer ma pamięć nastaw . W układzie dorobiłem wyswietlanie kroku gałki , oraz regulację jasności wyświetlacza. Płytka DDS-a jest sporo mniejsza więc łatwo ją gdzies wcisnąć do gotowego radia.

 

Czytaj więcej: Syntezer DDS V3.1