TRX Pilgrim

TRX Pilgrim

pilgrim 2

TRX Pilgrim smd w/g SP5JPB z syntezą własnej produkcji

Będąc w 2011r w burzeninie na zjeździe SP QRP nabyłem płytki drukowane do budowy TRX Pilgrim. Zdobycie części do tego trx-a nie jest łatwe i tanie, budowa więc zajęła mi sporo czasu. Urządzenie wykonane jest według dokumentacji dostępnej na forum SP-HM

 

 

http://sp-hm.pl/attachment.php?aid=4696

W dokumentacji nie było danych odnośnie syntezera i sterowania radem, postanowiłem więc samodzielnie wykonać sterownik - syntezer. Układ oparty jest na mikrokontrolerze ATMEGA32, wyświetlaczu TFT1.8cala, syntezie AD9850 z powielaczem ICS502, dekoderem pasm PCF8574 i zegarkiem DS1307.

pilgrim 3

Radio zmontowane jest w metalowej obudowie typ T68, moduły ustawione są pionowo i skręcone ze sobą za pomocą tulejek dystansowych. Końcówka mocy w/g G6ALU na tranzystorach RD16HHF1 oddaje 20W mocy.
Początkowo radio miało pracować w całym nakresie KF ale filtry BPF okazały sie być tak skuteczne że poza pasmami nic nie było słychać. Przy testach w burzeninie sąsiada nadającego obok z pokoju na 80m , już na 40m nie było słychać w ogóle. Dla porównania na KX3 elkraft miałem zapchane 80, 40 i 20m.

pilgrim 4  pilgrim 5  pilgrim 6

 

Sterownik ma następujące funkcje:

funkcja SPLIT, RIT +- 30.00khz

włącznik ATT, PREAMP

przełączanie USB, LSB

zmiana kroku przestrajania 1khz,100hz,10hz

zmiana pasma w górę i w dół

pomiar s-metr

MENU - ustawianie czasu, regulacja jasności, zmiana kolorów wyświetlacza, ustawienie posredniej i włączenie posredniej: bez, -IF,+IF

pilgrim sch

pilgrim sch2