TRX K3

TRX K3

k3 1

 

Transceiver Elecraft K3 jest następcą sławnego K2. Jest większy i bardziej zaawansowany technicznie od poprzednika. Wbudowane ma szereg funkcji usprawniających pracę na paśmie (dekodowanie CW,RTTY,PSK) ,oraz bardzo mocno rozbudowane DSP poprawiające czytelność sygnałów z pasma.

K3 2

Kupiłem radio w wersji do samodzielnego montażu . Składanie odbywa się bez użycia lutownicy. Potrzebny jest tylko śrubokręt i umiejętność czytania instrukcji. Radio przychodzi bardzo profesjonalnie zapakowane, każda płytka w osobnym woreczku antystaty- cznym, śrubki nietypowe popakowane osobno w kopertach. Wystarczy parę godzin pracy ze śrubokrętem w ręku i otrzymujemy wspaniałe profesjonalne urządzenie.

Na tylnej ścianie są 2 wentylatory do chłodzenia końcówki mocy oraz szereg złącz do podłączenia dodatkowych akcesoriów: komputer, klucz, złącza audio. Radio można rozbudować o sporo dodatkowych akcesoriów , co widać po zaślepkach na tylnej ściance

K3 3

Słucha się na nim wspaniale, niski poziom szumów oraz wysoka jakość dźwięku. Ośmio punktowy korektor graficzny odbiornika jak i nadajnika daje niesamowite możliwości ustawień audio. Funkcja stereofoni daje efekt jak by się widziało eter i przepływajace w nim sygnały. Jeśli kiedyś będę DX-ował to na pewno na takim urządzeniu. Polecam!!